Zoodietetyka jako zawód przyszłości?
Dietetyk zwierzęcy edukacja
Dietetyk zwierzęcy praca
Zoodietetyka zawód
Autor:
Zespół Zoodietetyka.com.pl
(Aktualizacja wpisu w dniu 19.02.2024)
⯈ Dietetyka zwierzęca jako zawód przyszłości?
Dietetyka zwierzęca z dnia na dzień, jak i z miesiąca na miesiąc staje się co raz bardziej popularna i przede wszystkim – nieoceniona. Zapotrzebowanie na nią jest co raz większe ze względu na choroby cywilizacyjne, które dotyczą nie tylko ludzi, ale również i naszych ukochanych pupili. Najczęstszym przypadkiem, jaki można zaobserwować u zwierząt domowych, są choroby związane z układem pokarmowym, oddechowym, a to przekłada się na powstawanie wszelkich odchyleń w postaci min. alergii, otyłości, nadmiernego linienia. Dlatego tych przypadków razem z rozwojem i postęp będzie co raz więcej i więcej więc śmiało można powiedzieć, że zoodietetyka to zawód przyszłości. W takim przypadku skoro to już mamy ustalone to pojawia się pytanie “Jak zostać dietetykiem zwierzęcym?”
⯈ Jak zostać dietetykiem zwierzęcym?
⯈ Kursy oraz ich rola w edukacji dietetyka zwierzęcego
Najczęściej wpisując w wyszukiwarce internetowej hasło “dietetyka zwięrzeca edukacja” otrzymamy w odpowiedzi dużo przekierować na strony z kursami lub studiami uzupełniającymi, lecz obecnie skupmy się na pierwszym wątku czyli na kursach zoodietetyki. Kursy, a w szczególności te stacjonarne (kongresy), gdzie mamy możliwość uczestnictwa w nich będąc na miejscu bywają najbardziej wartościowe i treściwe. Sami korzystaliśmy z takiego rozwiązania kilkadziesiąt razy na przestrzeni kilku lat więc jesteśmy doinformowani w tym temacie i możemy tym samym polecić kilka z nich. Są to szeroko znane kursy przez grono dietetyków zwierzęcych i na pewno większość z nich można było tam spotkać. Więcej informacji dotyczących programów jak i terminów w jakich są organizowane można znaleźć bezpośrednio na stronie organizatora.⯈ Dietetyk zwierzęcy jako formalny zawód w Polsce
Zawód dietetyki zwierzęcej nie jest obecnie jeszcze nigdzie uregulowany. Na dobrą sprawę nie potrzeba mieć obecnie żadnego “papierka”, a w trakcie studiów na pierwszym roku możną się “okrzyknąć” specjalistą ds. żywienia zwierząt domowych czy rolnych. Często niestety może stać się to zgubne i może bardziej zaszkodzić niż pomóc – specjalizacja powinna być “czymś” poparta, najlepiej wieloletnim doświadczeniem jak i zdobytą kilkuletnia wiedzą w ośrodkach naukowych. Dlatego nie sztuka jest się nazwać “dietetykiem zwierzęcym”, sztuką jest wiedzieć jak pomóc nawet w najcięższej sytuacji oraz jakie porady zalecić aby dany problem nigdy nie występował albo nie było jego nawrotu. Miejmy nadzieję, że z czasem oraz z co raz większym zainteresowaniem zostanie to formalnie i przede wszystkim prawnie uregulowane tak aby osoba nazywająca się “dietetykiem zwierzęcym” nie była pustą nazwą, a miała poparte to latami doświadczenia oraz edukacji.
Jak bardzo przydatny był ten post?
Średnia ocena 5 / 5. 5
Jak bardzo przydatny był ten post?
Średnia ocena 5 / 5. 5
Komentarze
Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi
Copyright © 2024 Zoodietetyka. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykonano przez msobczak.pl
Antonina
2023-11-21 14:53:00
Mam pytanie jeżeli nie chcę iść na weterynarza, a chcę zostać psim dietetykiem to jakie studia ?
Daniel
2022-06-02 14:22:21
Właśnie takiego artykułu szukałem, dziękuje bardzo za pomocy materiał wyjaśniający co i jak!
Michał
2022-06-01 17:05:41
Bardzo ciekawy artykuł, teraz jestem pewny jakie studia wybiorę :)